Tanışma ve Arkadaşlık

Tanışma VE Arkadaşlık Sohbet
Tanışma ve Arkadaşlık
Günümüzde artık insanlar, bayan, erkek, kız, oğlan olsun tanışma ve sohbet ihtiyaclarını internet üzerindeki sohbet odaları, sohbet, chat odaları vs. siteler yada sosyal paylaşım arkadaşlık siteleri aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Kızların yada bayanların erkeklerle sohbet etmesi tanışması, yada erkeklerin bayan yada kızlarla tanışması ve arkadaş sevgili olması neden internet ve siteler üzerinden geçiyor, cünkü zamanımız bilgisayar ve internet çagı, ister ögrenci olsun ister öğretmen ister avukat olsun ister memur çogu çalışan zamanının büyük bölümünü bilgisayar başında yada cep telefonu, android veya iphone gibi mobil cihazlar sayesinde internet üzerindeki sohbet yada chat sitelerinde geçirmekte.
Sohbet veya chat siteleri üzerinden tanışan bayan, erkek, kız yada oğlan kişiler facebook yada skype gibi görüntülü sohbet programları aracılığı ile birbilerini görmekte, sesli ve görüntülü sohbet ederek birbirlerini daha yakından ve göreceli olarak tanımakta ve yakınlaşmaktadırlar. Bu her ne kadar sanal ortam gibi görünen sohbet odaları kullanıcıları sonuçta gerçek birer insan, duygu ve düşünceleri gerçek, yanlız dikkat etmeniz gereken kimseye gereğinden fazla güvenip inanmamak, sonuçta ne kadar sanal ortamdaki kişiler gerçek dahi olsa kişileri kandırabilir onları kullanabilir.
Sohbet odaları üzerinde Sohbet ederken tanıştığınız arkadaş olduğunuz güvendiğiniz, bağlanıp sevdiğiniz insanlar illaki vardır. İnsan doğası gereği düşünen, yoğun duygular yaşayan, düşündüklerini yaşadıklarını paylaşma ihtiyacı hisseden, bunuda konuşarak sohbet ederek, yada yazıya dökerek yapar. Yazılı sohbet yada görüntülü sohbet odaları arkadaş bulmak ve duygu düşünceleri paylaşmak adına oldukça faydalı ve güvenli siteler sayılır. Dikkat etmeniz gereken sohbet ederken tanışıp arkadaş yada sevgili olduğunuz beğendiğiniz çeşitli duygular hissetiğiniz kişiler dahi olsa özel bilgileriniz telefon numarası, skype adresi yada facebook hesabı gibi, kişilerle paylaşırken mümkün oldukça dikkatli ve seçici olmanız.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Nedenleri başlıklı konumuzda konuşarak rahatlamak için sohbet, neden sohbet etme ihtiyacı duyulur ve sohbet nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan