Sevmek Sevilmek

 

c59fc3bckrc3bc-erbac59f-sevmek-insanin-en-bc3bcyc3bck-acisidir

 

 

Sevmek mi sevilmek mi diye sorulan sorularının genel olarak cevabı “Sevilmek” tir. Lakin insan bunu sevildiği zaman değil sevdiği zaman anlar. Ama sevdiği kişinin ulaşılamaz olduğunu anlayınca sevilmeyi seçer nedensizce. Bir zaman sonra aslında sevilmenin değil sevmenin kendisi için daha iyi olacağını düşünür. Peki ya Sevilmeyi en baştan seçersen? Karşındakinin sana söylediği o kadar laf üzerine seni seveni bırakıp sevdiğini ele geçirmeye çalışırsan? Şöyle olacaktır;

1-Karşındaki kişinin sana söylediği o kadar sözden sonra onu bırakıp başka birine yönelirsen eğer hem o kişi yıkılır hem de sen üzülürsün.
2-Peki ya senin sevdiğin kişi seni değilde başka birini seviyorsa elinde tam 2 karmaşa var;
Seni Sevenin kıymetini bilmedin onu üzdün.
Senin Sevdiğin seni sevmezse eğer hayal kırıklığına uğrarsın. Ve psikolojik olarak çökersin.

Bu böyledir. Ya seni seveni seçeceksin. Ya da Sevdiğini sevmeye devam edeceksin.
Biraz da cesur olacaksın. Olacaksın ki sevdiğini başka kimse kapmasın. Hele onu başka birinin sevmesini düşünsenize…

Elinizde olan kişileri bunlara alet etmek peki? Birini severken başka biriyle birlikte olmak? Her gün birlikte olduğunu değil de her gece her dakika sevdiğini düşünmek? Ama sende bir yerde haklısın kardeşim. Eğer sen onun için çabalıyorsan o da sana karşılık vermiyorsa ne yapacaksın ki?
O öyle değil işte orayı geç. Şimdi gelelim gerçeklere, sen birini seviyorsun onunla konuşmak istiyorsun ama o seni hep tersliyor. Diğer yandan bir anda gelişen olaylar içinde hiç düşünmediğin biriyle birlikte oluyorsun. Bu ilk başta güzel gelecektir illa ki. Çünkü hasret kaldığın sevgiyi ikincisinden görürsün. Bir gün, iki gün, güzel geçer tam diğerini unuttum dersin bir anda onu tekrar görürsün ve daha fazla hata yaptığını fark edersin kimse anlamadan kimse duymadan ayrılmayı düşünürsün ama olmaz. Çıktığın kız sana o kadar laf söyleyip herkese tanıtmışsa eğer yüzsüz değilsen yapamazsın. İşte başlar büyük ikilem. Sevdiğin kişinin sana sevgisini vermemesine karşın seni seven ile bunu dengelemeyi düşünürsün. Ama sevdiğin kişi çok yakınında ise ne yapacaksın? Her seferinde onu görmek ve her seferinde onu hatırlamak? Anlarsın o zaman sevilmenin sevmeden daha değersiz olduğunu çünkü aklın her zaman onda kalır. Sonra dersin ayrılalım, karşındakinin bütün bir dünyası yıkılacak,o seni herkese tanıtmıştı ve gerçekten seviyordu. Ama sevmek? Sizce Sevmek Mi Sevilmek Mi? Bunları adım atmadan önce kendinize sorun ne kendinize ne de karşınızdakini üzmeyin.

İnsan böyledir işte bazılarını unutmak için bazılarını üzer.
İnsan hata yapar ve iş işten geçtikten sonra artık ne önemi kalır ki?
İnsan sever nedensizce olmayacağını bile bile.
İnsan sevilir de aynı zamanda.

Ama insan hem sever hem sevilirse beyninin oynadığı oyun karşısında bir zaman sonra yenik düşer. Hayal kırıklığına uğramak mı uğratmak mı?
İnsan başta seçim yapmalı.
Doğru veya yanlış değil.
İnsan doğru seçim yapmalı.
Ve insan düşünmeli.
Sohbet siteleri içinde Dogru insan seçmeli.
Sevmek mi Sevilmek mi?

Ben yaptım hatamı ve sevilmeyi seçtim ama olmuyor peki şimdi nasıl geri adım atacaksın? Karşındaki sana “Hayatımda çok farklı yerdesin” derse. Orada duraksarsın onu demese belki bir şansın olabilirdi. Ama bu hatayı sen yaptın ve bunu en kısa zamanda halletmen gerek eğer halledemezsen. Uzun bir süre boşuna bir şeyler yaşamış olacaksın ve en sonunda dibe batacaksın. Seçimini dikkatli yap. Hata yapma.

Bu hayatta Sevilmek önemli değildir. İnsan kendi sevdiği için çaba sarf etmeli. Sonu hüsran olsa da en azından sadece sen üzüleceksin tek bir kişi. İleride pişman olmamak için seçimini belirle. Çünkü seni sevende seni sevdiği için çabaladı. Bu böyle sen onu seversin o başkasını bir başkası da seni…
Siz ne düşünüyorsunuz Sevmek Mi Sevilmek Mi? Sevildiğiniz kişi ile birlikte olup sevdiğinize dönmek isterseniz bunu nasıl yaparsınız karşınızdakini üzmeden?

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Hmm

Sevmek tabiki, tek kelime ile sevmek. Kişi hiç bir zaman sevildiginden emin olamaz. Kendi duygularimizi ezbere bilirken diğer tarafa hep cahil kalırız. Birde eğer sevdiginiz kişinin doğru kişi olduğuna inaniyorsak savasmaliyiz onun için, susmak başkalarına fırsat vermektir. Ask’ta herşey mubahtir. Emeksiz yemek olmadığı gibi fedakarlık etmeden yada kendinizden bişey vermeden kimsenin hayatına giremezsiniz…Aşk almadan vermeyi hiç bir zaman bilmez..

3 sene önce
Tuana_Pinar

Sevmek emek ister,guven ister gerisi teferruat Oyle bir ol ki hayatimda goren imrensin,benim niye yok ki desin öyle bir şevki hiç bitmesin.öyle bir seveyim ki seni Başka kimse sevmeye cesaret edemesin ve öyle biz olalim ki kimse önümüze geçemesin…..

3 sene önce

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan