Popüler Kültür

Populer Kultur Sohbet
Sohbet Konumuz: Popüler Kültür
Günümüzde sıkça karşımıza çıkmaya başlayan bi kavram olur kendileri.hiç öyle işin tarihine edebiyatına köküne falan girmicem.
benim küçüklüğümde özenti olarak adlandırılırdı bu kavram.halen daha öyledir bence.
olayı süslemeye gerek yok.kitap ,film, oyun, program, dizi ve daha bir çok alanda pazarlama tekniği olarak kullanılıyor artık.
adamın biri bi kitap yazar, hemen en çok satanlar rafına koyarlar.hayırdır ya ! kimsin sen 🙂
yeni bir film vizyona girmeden önce yine bu özendirme olan popüler kültür, pazarlama tekniği olarak çıkar piyasaya.
şöyle güzel bi film, böyle harika bi film derler hep.normal tabi bunu yapanlara kızmıyorum ben.
bi şekilde beklentiyi arttırmaları lazım.küçükken kızdığımız o özenti tipler gittikçe çoğalmaya başladı artık.
kimsede bundan rahatsız değil.biraz seçici olmakta fayda var.açın bi gözlerinizi.kitle haline geldi insanlar.
bide bazı tipler vardır bir film adı yada kitap adı söyler, haberim yok dersin -aa inanmıyorum sana der.yürü lan teneke diyesi geliyo insanın.
ama öyle bişey demeyin siz.boşverin saygı duyun.bırakın kendi sürüsüyle yaşasın o.bırakın siz cahil cühale olun onun gözünde.
ama asla yönlendirilen olmayın.kendi ilgi alanlarınıza göre filmlere kitaplara yada başka bir şeye yönelin siz.
seçici olun,vaktiniz boşa gitmesin.nerde çokluk orda …luk diye bi laf vardır.özlü sözdür 🙂 bırakın trendi takip etmeyi.
bunlar hep ticari amaç güden kavramlardır.neye ilgi duyuyosanız ona yönelin.herkesin haberi var sizin yok diye o filmi izlemeyin yani.
yada banane abi kim napıyosa yapsın.belkide yanlış düşünüyorumdur.bi çok alanda gayet iyi bir şekilde ilerliyor zaten bu popüler kültür.
belediye otobüsüne binince görüyorum gülüyorum bu tip yönlendirilen insanlara.neden mi gülüyorum 🙂 elinde iphone 6 yada 7 artık neyse
ondan var ama belediye otobüsüne biniyosun.çok komik bi durum bu.kurumsal bir firmada ceo olan iş adamı bile blackberry ayarında telefonlar kullanıyorken;
sırf popüler kültürün yönlendirmesi sonucu kendini bi ton masrafa sıkıntıya sokuyo bu tipler.kesinlikle kıskandığımdan böyle düşünmüyorum.
çok anlamam zaten teknolojiden.üzüldüğümden diyorum bunları.ne kadar az şeye ihtiyacın varsa o kadar zenginsindir lafını felsefe olarak benimsedim ben.
neyse olay film den kitapdan iphone a geldi bak 🙂 ben bile etkilenmişim bu popüler kültür yönlendirmelerinden.
her yerde gözünüze sokuyolar çünkü 🙂 ihtiyacın varmış hissine kapılıyosun 🙂 beni henüz kandıramadılar 😀 kandıramayacaklarda 🙂 son kale olarak görüyorum kendimi bu alanda 🙂
bu yazıyı yazmamda bişeyi değiştirmeyecek tabi.maksat anlatıp rahatlamak olsun.kimse 4 4 lük değildir tabi.bu konuda başarılı olsamda başka konularda zayıf düşmüşümdür.
insan oğlu sonuçta herkesin bi eksiği bi zaafı oluyo.herkes tarafından sevilmek zaten imkansız bişeydir.bi sorun vardır eğer herkes seni seviyorsa.
bu konuyla ilgili de bi laf vardı.biraz sokak jargonuna kaçıyo ama yazmadan edemicem 🙂 “Herkes tarafından seviliyorsan bilki mükemmel bir Yavşaksındır.(bit yavrusu)”
ne kadar samimi ve açıklayıcı bi söz 😀 o değilde konu yine nerden nerelere geldi 🙂 bayılıyorum bu huyuma 😀 küfürlü ve argo içerikli ifadeler resmi bir dille verilen ifadelere
oranla daha doğru bilgiler içeriyormuş.bunuda bi yerde okumuştum.bencede doğru bi tespit yapmışlar 🙂 konu daha fazla dallanıp budaklanmadan yazıma son verim hemen 🙂
dediğim gibi yönlendirilen olmayın.gerçekten dikkatinizi çekiyorsa merak ediyorsanız alın,okuyun yada izleyin artık neyi kapsıyorsa.
herkeste iphone var diye sizde de olmak zorunda değil.herkes bir filmi izlemişse sizinde izlemiş olmanız gerekmiyor.
kendinizi sıkıntıya sokmayın,borca girmeyin,üzülmeyin, terli terli su içmeyin 🙂 herkese yada her şeye yetişmeye çalışmayın.sonra kendinize geç kalıyorsunuz.
yani kısacası adam olun lan 🙂 Nihaha ! 🙂 dermişim 🙂 şaka tabi.Her şey gönlünüzce olsun..

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan