Online karar almak

ONLINE KARAR

Zaten ne zamandan beri, gerçekten “çevrimiçi hayatlar” var? Bu en garip konsept değil mi? Bilgisayarımın kötü biçimlendirilmiş bir MLA alıntıları sayfası yazmak ya da The Sims 2’yi oynamak için olduğu günleri hatırlıyorum. En azından bugün bildiğimiz kadarıyla, uzun bir süre “çevrimiçi” olmakla bağlantılı hiçbir insan bağlantısı yoktu. .

Şimdi, telefonumda 17 sosyal uygulamaya sahibim, bunlardan beşi “ben olmadan yaşayamam” hissediyorum. Sosyal medyada okuduklarımın çoğunun berbat ve insanlığın en kötüsü olduğunu söylemeliyim. Herhangi bir yerde herhangi bir şey hakkında korkunç yorumlar gördüğümde çok kafam karıştı, çünkü bu şimdiki kural olup olmadığını merak ediyorum. İnsanları yargılamak, sadece hayatlarının büyük bir bölümünü görüyoruz diye düşünüyor mu?

Hatta pek çok Facebook gönderisinde gördüğüm (en kötüsü olan) mesajlara bile girmeyeceğim, ama ne yazık ki, nefret dolu bir blog forumunda bazı şeyleri okuyamam. Daha fazla trafik alıyorlar. Normalde bu tür şeylere yakalanmam, ama tavşan deliğinden aşağı indiğimde, sanırım orada okumak için yeterince uzun kaldım.

Bloglarımı yıllarca okuduğum insanlar hakkında korkunç bir şey okudum. Hayır, onları bilmiyorum, ama okuduğum şeylerin çoğu gerçeklerden ya da onları gördüğüm kadar uzaktı. İnsanlar her şeyde kendi düşüncelerine yönelebilir ve kendilerini neredeyse her şeyde zirvede oldukları gibi seslendirebilirler. İnsanların bildiği blogcular hakkında ne düşündüğünü okumak çok iyiydi.

Evet, bu günlerde internette pek hoş olmayan insanların ilgisini çekmediğimiz pek çok kişi var (sosyal medyanın bizim için alçakgönüllülüğümüz olan bir başka şey). Ama çoğu blogcu ya da YouTuber ya da Instagrammer bilerek, zengin görünmek, can sıkıcı olmak, bir satış gibi görünmek gibi görünmüyor, bir şey yemiyorlar, kötü mali kararlar alıyorlar, iyi ebeveynler değiller. . Ama biz bir toplum olarak bu insanlara bir mikroskopla bakıyoruz ve nitekim onlar hakkında neler olup bittiğini anlayana kadar her küçük şeyi onlar hakkında seçiyoruz.

Kesinlikle yeterli yer. Onun bozuk yemeğini görmediğine inanamıyorum.

XYZ satın almak için tüm bu paraya sahip olmak güzel olmalı.

Dün gece yemeğe çıktığı zaman para sorunları hakkında şikayet ettiğine inanamıyorum!

Bu kız kendine aşık olmalı.

Onun tüm blogları bu. Bütün hayatı o şey hakkında olmalı.

Hepimiz bu kararları bir şekilde ya da bir şekilde yaptık. Sosyal medya sayesinde, çok sahnelenen ve mükemmel görünmeyen ya da gerçekten olmayan bir şey gibi gözüken küçük minik parçalar görüyoruz. Bu parçaları alıp, gerçekte bile yorumlanamayacak bir bilgi parçası, tam hikayenin öyküsü gibi, gerçekte olduklarından çok daha büyük olmalarını öngörüyoruz.

 

SENİN EN İYİ DEĞERİ

Blogcular için bu çok büyük bir şey. Hem blogcu hem de sosyal medyaya dayanarak yargılama yapan bir kişi olarak, bunun her iki tarafını da görebiliyorum.

Blogumu daha fazla büyütmeyi umduğum için, şahsen ben sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bence bu yargıyı alan birçok kişi, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Belki de bir şeyi yürütmek veya yazmak ya da resim çekmek için en iyi yolu anlayamadılar. Belki de en iyileri biraz düzeltmeye ihtiyaç duyar. Blogcu ne kadar tecrübeli olursa olsun, hepimizin devam eden bir çalışmasıyız.

Ben “büyük bir blogcu” değilim. Blog dünyasında, bazen ne kadar acımasız olduğunu düşündüğümü düşünerek oldukça iyi ilerledim. Dolayısıyla bu gönderi, aldığım bazı yeni yargılardan gelmiyor (yine de o kelimeleri yemeyi izle – ha!). Aklıma gelen bir şey olsa da moda ile elimden geleni yapıyorum.

Bak, modada yeniyim. Bazı LiketoKnowIt-I-wear-Prada moda blogcusu olmak istemiyorum. Burada hiç olmayacak mack? Hayatta daha fazla ilgi duymak istediğim bir şey ve yeni bir yaşam hedefi hakkında blog yazmaya karar verdiğim her zaman, yanımda blog içeriği oluşturduğumda gerçek hayatta daha fazla motive oldum. Yani bu benim için bir şey. Denemek ve nasıl bir fikir sahibi olmak istemiyorum. Ama birilerinin kolayca ortaya çıkıp “vay, bu kız aniden moda hakkında blog yazıyor, şu anda büyük bir moda blogçusu olmaya mı çalışıyor?” Diyebileceğimi düşünüyorum. Belki de “vay canına, bu kız moda hakkında blog mu düşünüyor? Onun moda anlayışı HORRID. ”Gerçekten hiçbir fikrim yok. Bu şeyi hazırlıyorum.

Bloglarla ilgili yerfıstığı galerisinden sık sık duyduğum başka bir yorum sponsorlu içeriktir. Oh, blogging’in korkulu S kelimesi. Cennet, bir blogcu zamanları için bir tokmak yapmak istediğini yasakladı. Her şeyin özgür olması gerektiği gibi, pek çok okuyucunun buna dehşete düştüğünü buluyorum. Ya da blogcuların ücretsiz şeyler almasına kızardı. Bir blogcu olarak – BU KABUL EDİYOR. Evet, nihayet, buradaki bütün yazmam, ona bir çeşit değer katıyor.

Bazı blog yazarları benim sevdiğim için çok fazla sponsorlu içerik yayınlıyorlar, ama her biri için. Bir bloga gitmenin ve “yalnızca sponsorlu içerik hoşçakalın!” Demenizin çok zor olduğunu anlıyorum. Çünkü bazen sponsorlu içerikler söz konusu olduğunda bok kartını dağıtıyorsunuz. Neredeyse her zaman daha fazla sponsorlu içeriğe girdim, TÜM aynı zamanda yolumdan uçuyor. Sadece her zamanki aylar süren sponsorlu yayınların bitiş tarihleri ​​gibi görünüyordu, bu yüzden de çerezler parçalanmıştı. Aynı iki hafta boyunca dört sponsorlu yayına sahip olmak istemedim. Bu bloglama işini yapmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyordum ve olan şey buydu.

 

Hikayenin her zaman iki yüzü vardır.

DAHA İYİ OLMAK İSTİYORUM

O notta, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığım zaman, bazen çok sinirleniyorum. Hayatımdaki bazı şeyler bana zaman zaman bunaltıcı olmanın ötesinde bir şeydi, benim blogum ve fotoğraf / tasarım işim.

Bu girişimlerin ikisi de tamamen doymuş bir pazarda takılıyor. Herkesin bir blogu var. Herkes bir fotoğrafçıdır. Ve herkesin annesi şimdi blog tasarım hizmetleri sunuyor.

Blogumda ya da Bee Sweet ve BAM için bir şeyler yapmaya başladım. Bu beni çok zorluyor. Bir başkasının çalışmalarını görmek, kendimi böyle nasıl yaratacağımı asla öğrenemeyeceğimi hissediyorum. Başka bir fotoğrafçı görmek işi alır. Bir müşteriden haber alamıyorum. Her neyse. Özellikle yarışmalarınız birbiri ile yan yana durduğunda ciddi izinler var.

Ama aynı zamanda, yaptığım her şey üzerinde çalışmaya başlamadan önce, başladım çünkü daha iyi olmak istedim. Benim tasarımım. Benim fotoğraflar. Her neyse, üzerinde çalışıyorum. Üzerinde çalışıyorum çünkü daha iyi olmasını istiyorum. Yeterince iyi olmadığım için değil.

Sanırım sık sık şeylerin yanlış tarafına yakalanırız. Ve şunu görüyoruz ki, “Çok Daha İyi” olan şey, bir keresinde “daha ​​iyi olmak istiyorum” diyen utangaç bir kıza başladıklarını unutuyoruz.

 

Sohbet

Bir önceki yazımız olan Arkadaşlık Sitesi başlıklı konumuzda arkadaşlık sistemi, Sohbet Sitesi ve ücretsiz sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan