Olumsuz Duygular

olumsuz duygular Sohbet
Bugünkü Sohbet Konumuz Nefret olumsuz duygular.
Nefret kişiye karşı duyulan kötü olumsuz duygulardır. Olumsuz duyguların en keskini en yoğunudur. İnsanın içine sinsi sinsi işler. Ve tüm benliğini bu kötü duygular kaplar. Nedensiz değildir aslında.. Kalp Kırgınlığı, kızgınlık ve öfkeyle başlar ve sarar tüm bedenimizi.
Nefret öyle bir duygudur ki; kişinin gözüne perde indirir, kulağını sağır eder ve beynini ele geçirir . Yönetmesine izin verir istemsizce. İnsan bir çok şeye nefret duyabilir. Bazen sevdikleri insanlara, bazen de insanların hal ve davranışlarından nefret eder.
Değer verdiğimiz insanlardan aynı değeri göremeyince yüreğimiz burkulur, kalbimiz kırılır. Zaten İnsan en çokta sevdiğine kırılmaz mı?.. Çünkü daha hassas olurlar onlara karşı. Bir zaman sonra kaldıramazlar. Her seferinde yanılmak morelmen çökertir ve sinirlerini yıpratır insanın. Zihninde farkına varmaksızın inceden olumsuz düşünceler belirir. Nefret duygusu, sinsice sarar benliğini ruhuna işler nakış nakış. İçindeki nefret bir zaman sonra kine dönüşür..
Kin en tehlikeli duygulardan biridir. Zamanın yenemediği duyguların başında gelir. Senle mezara gider içindeki nefret, öfke hiç sönmez. Hatta düşmanlığa bile sebep olabilir. İçinde geçmek bilmeyen bir kızgınlık olur insanı yiyip bitiren. Nefret gelip geçicidir belki ama kin insanin yapısında olan bir huydur aslında. Can çıkar huy çıkmazmış ya insanda, kin de öyle birşey işte..
Sözlerime Mevlana Celalettin Rumi’nin çok sevdiğim bir sözü ile noktalamak istiyorum.
“Unutma ki! Nefret ve kinin ertesi pişmanlıktır…
Ve her canlıya ölüm vardır. İnsan ölür ama ölmeyen “insanlıktır”…

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan