NEDEN KİŞİSEL YAŞAM HAKKINDA BLOG

NEDEN KİŞİSEL YAŞAM HAKKINDA BLOG

Neredeyse dört yıldır blog yazıyordum, yıldan yıla çok şey değişti. İlk başta, ne yaptığımı hiç bilmiyordum ve her ne olursa olsun bir şeyler yapıyordum.

Sonra diğer blogcuları kopyalamaya başladım çünkü ne yapacağım konusunda kafam karıştı ve takip etmesi gereken bazı rehberlere ihtiyacım vardı (çünkü bir mükemmeliyetçi olarak, bunu “doğru” şekilde yapmak zorundayım). Sonra kendi sesimi daha fazla bulmaya başladım ve tutkulu olduğum konular hakkında blog yazmaya başladım. Sonra farkettim ki, artık kişisel hayatım hakkında blog yazmayı sevmiyorum.

Bir blogcu olarak, kişisel hayatımı blogda istemediğimi söylemek garip gelebilir. Neden bir tane bile var? Tabii ki kişisel hayatım her zaman blogu bir ölçüde koruyacak. Ama sadece birkaç nedenden ötürü blog içeriğimin ana odağı olmasını istemeyi bıraktım. İşte nedeni bu.

1 – Kişisel yaşam iyi bir blog içeriği oluşturmaz.

Üzgünüm, ama öyle değil. Bundan bir yıl sonra, kimsenin ne yaptığımı ve 5 Ocak Salı günü kahvaltıda ne yediğimi okumak istemeyecek. Kişisel blog içeriği, genellikle en büyük potansiyele sahip bir blog oluşturacak kalıcı materyaller oluşturmaz.

Hayattaki bir gün ya da seyahatle ilgili bir şey olmadığı sürece, “bugün yaptığım şey” hakkında blog yazmaktan hoşlanmıyorum. Bunlar gerçekten neler olup bittiğini paylaşmaktan hoşlandığım tek zamandır. İlk günlerde, blogumun birçoğu öyle yazıyordu çünkü yazımın yönü yoktu. Artık okuyucuların geri gelmesini sağlayacak kalıcı içerik oluşturmak için özellikle yayınlar oluşturuyorum. Hayat mesajları, zamanın% 90’ını aldatıyor.

Hiç yapmadığım ya da diğer blogcuların gerçek hayattaki mesajlarını beğenmediğim değil. Sadece tüm gerçek hayatımı internette anlık görüntülemeye çalışıyorum. Yolculuk yapardım ve her zaman bunun hakkında bir şeyler yapmam gerektiğini düşünürdüm. Şimdi anladım ki genellikle bir yıl sonra aptalca görünüyor.

 

2 – Kişisel hayatım karmaşıktı + bu benim için zor bir sezon oldu.

Bunun hakkında blog yazmak istemiyorum. “Çok iyi, hala çok zor zamanlar geçiriyorum” diyen çok zor bir zamanım var. Ve bir sürü sempati yorumunu almaya devam ediyorum. Sempati için blog yazmam. Desteğimi seviyorum, ama değişmeyen şeylerin uzun bir döneminden sonra, bunun hakkında yazmak zorunda kalıyor ve hayatınızı isteyenlerin farklı olması gerekiyor.

3 – Kişilerin her şeyi bilmesi gerekmez.

Hattın herhangi bir yerinde, her şeye karşı dürüst olmam gerektiğini fark ettim. Bu benim blogumun dürüst olmayan bir parçası olduğunu söylemek değil. Sadece parçalar kalmış durumda. Herhangi bir blogcu ile konuşun, bu doğru. Bazı şeylerin internette olması gerekmiyor.

 

Kalbimi koluma takmam gerekmediğini de fark ettim. Kötü bir ruh halinde olsaydım veya kişisel hayatımda tuhaf bir şeyler oluyor olsaydı, böyle zor bir zaman geçirdim. Ama şunu anlıyorum ki, eğer bunun hakkında bir şey yazmazsam, kimsenin beni tanımıyor!

Bunun benim için büyük bir kısmı kocamın sosyal medyayı hiç yapmamasıdır. Sadece onunla evli olduğum için, blogumun bir paket anlaşması olduğu ve üzerinde de olması gerektiği anlamına gelmez. Kocam hayatımızın belirli bölümlerini istemiyor, aynı zamanda hayatını da, tüm internetin görmesi ve buna tamamen saygı duyuyorum.

Bazen kendimi boğulmuş hissediyorum ve duygularımı havalandırmak istiyorum, ama aynı zamanda burada söylenenleri kontrol ettiğimin farkındayım. Kimse talep etmiyor, onlara her şeyi anlatıyorum. Ne söylendiğine karar verdim ve söylemek istemiyorum, kötü bir gün geçiriyorum ya da belli bir durumla uğraşmak zorunda kalmam gerekmiyor.

4 – Gerçek hayatımı belgelemek zorunda olmadığım zaman daha çok seviyorum.

Haftasonundan sonra haftasonu tekrar anlatabilirim, yediğim herşeyin mükemmel çekimlerini yaptım ve bunun hakkında blog yazdığımda yaptım. Evet, defalarca yaptım. Ama çoğu zaman yapmadım ve o zaman tüm bu fotoğrafları, o anda daha fazla mevcut olabileceğim andan beri beni uzaklaştıran hiçbir şey yoktu.

Ne kadar paylaştığımdan bir adım geri geldiğim için, her küçük şeyi belgelemek zorunda kalmamam için kendimi çok daha mutlu hissediyorum. Ve etrafımdaki insanlar da çevremde olmaktan daha mutlular. Bunun yerine, 7/24 mutlu olmak yerine bir şeyleri belgelemeye dikkat edeceğim. Benim için çok daha iyi çalışıyor.

Yiyecek ya da moda gibi belirli bir odak noktası olan blogcular, beni şaşırtmak için kullanılırdı. Neden hayatlarında neler olduğu hakkında daha fazla şey söylemiyorlar? Herkesin blogunun bir amacı var.

Birçok blog, günlükler gibi başladı. Mayın kesinlikle yaptı. Ama daha fazla okuyucum var ve dünyadaki herkesin bu bilgiye erişebileceğinin farkına vardığımda, oraya ne yazdığımdan daha fazlasını sormamı sağladı.

Bu, kişisel hayatım hakkında asla paylaşmayacağım anlamına gelmez. Emzirme gibi bir çok kişisel konu ya da benim için tipik bir gün olan bir SAHM olarak paylaşıyorum, ancak yazıların bir amacı varmış gibi hissediyorum.

Sadece tüm detayları aşmıyordum çünkü yazımın% 100 dürüst olması gerektiğine inanıyorum. Bu, hayatımı belirli bir şekilde boyamaya çalışıyorum gibi gelebilir, ama bana göre, Facebook’a ne yazdıklarını sansürlemekle aynı şeydir – sadece internete bazı şeyler koymuyorsunuz.

 

Sohbet

Bir önceki yazımız olan Arkadaşlık Sitesi başlıklı konumuzda arkadaşlık sistemi, Sohbet Sitesi ve ücretsiz sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan