Korkulu Rüya Güvenmek

Korkulu Rüya Güvenmek
Bugün ki Sohbet Konumuz Güven
Güven.. Güven denildiğinde ilk aklıma gelen insanlara karşı güvensizliğim. Zamanında güvendiğim insanların bana yaşattıkları hayal kırıklılığından olsa gerek bu güvensizlik. Bir ilişkide olmazsa olmaz unsur güven değil midir aslında.. yada arkadaşlıklarda ?
Peki insanlara karşı güvenini kaybetmiş biri hayatına nasıl yeni bireyler katabilir ki. Hayata çok geç kaldığını düşündüğü halde genede ağır ve emin adımlarla ilerler, yaşamını sürdürmeye devam eder.
Bana göre güven kazanılması güç ve kaybedilmesi çok kolay bir duygudur. Bence her birey içinde öyle olmalıdır. Mesela bir sevdiğiniz olur onun güvenini kazanmak için herşeyi yaparsınız ama bir yanlışın da herşey zedelenir. Sonra şüphe devreye girer, acabalar başlar, soru işaretleri olur insanın aklında. Zaten içimizi yiyip bitiren şüphe değil midir? Kafasının rahat olmadığı bir ilişkiyi bu şekilde sürdüremez insan. Sonrasında tartışmalar, ufak atışmalar başlar ve alevlenir kavgaya döner. Güvenini kaybetmiş bir ilişki daha son bulur böylece..
İnsanın birçok arkadaşı olabilir. Ama dostu az denecek kadar sayılıdır. Birşeyler paylaştığı güvendiği kişi sayısı az ve öz olmalıdır. Güven öyle birşeydir ki kurduğu cümleleri sorgulamaksızın doğruluğunu bilmek yada kendini savunma ihtiyacı duymamaktır. Eğer karşınızdakine o güveni verdiyseniz zaten kendinizi ifade etmeye, savunmaya gerek bile duymazsınız. Yani bu güven sadece karşındakiyle alakalı değil kendimizinde güven duygusunu sağlamamız gerekir. O halde güven karşılıklı kazanılması gereken bir histir.
Hepimiz çoğu zaman birşeyler paylaşmak için dürüst güvenilir insanlara ihtiyaç duyarız. Umarım hayatınızda her daim kaliteli insanlar olur. Bir söz var çok severim. ” Sırrını söyleme dostuna, o da söyler dostuna.. ”
Yaşadıklarımdan şunu anladım ki; Güvendiğim tek varlık .. Aynaya baktığımda gördüğüm ben ve yukarı baktığımda göremediğim varlığını her daim hissettiğim Yüce Rabb’im..

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan