Konuşma İhtiyacı

Konuşma İhtiyacı
İnsan doğası gereği düşünen, araştıran öğrenmeye açık, düsündüklerini ve öğrendiklerini anlatmaya konuşmaya ihtiyaç duyan sosyal yani topluluk halinde yaşayan varlıktır.
Duygu ve düşünceleri paylaşma isteği kişilerin konuşma ve sohbet gereksinimlerini arttırmış, teknolojininde verdiği imkanlar sayesinde bugün, dünyanın her yeri ile rahatlıkla iletişim kurma, görüntülü ve canlı diye nitelendirdiğimiz anlık görüşmeler yapılabilmektedir.
Görüntülü ve sesli konuşma teknolojisi, eski telefonların kullanımı azaltmış sosyal sitelerin içeriklerine dahil ettiği ücretli yada ücretsiz mesajlaşma, görüntülü sesli yada yazışma seçenekleri ile eskiden tercih edilen sohbet ve chat siteleri kullanıcı ve önceliklerini yitirmeye başlamıştır.
Gelişen programlama ve yazılım dilleri sayesinde, java kullanımı yerini flash ve jaquery yazılımlara bırakmış mobil yani taşınabilir, cihazlarında tıpkı bilgisayarlar gibi internet ortamında rahatlıkla gezerek istedikleri an ve zamanda bilgiye ulaşma, arkadaş ve dostları ile iletişim kurma ve sohbet etme, konuşma ihtiyacı, paylaşımda bulunma gereksinimlerini
hızlı ve kolaylıkla karşılamaya başlamıştır. Mobil kullanıcı sayısındaki artış web sitelerinin mobil kullanıcıların ihtiyaç duyacağı yazılım ve donanım uygulamalarını sitelerine entegre etmelerine cep telefonu akıllı telefon ve diğer mobil cihazlar ile içerik ve uygulamalardan faydalanma imkanı sağlamışlardır.

Bir önceki yazımız olan Teknolojik Cihazlar ve Güvenlik başlıklı konumuzda Teknolojik Cihazlar ve Güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan