Kendini Avutmak

Kendini Avutmak Sohbet
İnsanlar en büyük hatayı kendilerini avutarak yaparlar. Aslında bilipte bilmemezliktir yada kendini koruma iç güdüsüdür.
Duygularını belli etmeyen insanlar duruşunun daha güçlü olduğuna inanırlar halbuki fazlasıyla hassastır yürekleri.. Kendilerine kalın bir duvar örüp gizlemişlerdir benliğini. Çünkü insanların iki yüzlülüğünden sahtekarlığından yalanlarından yaralamalarından bıkmıştır. Kişi ne yaparsa kendine yapar ve kendini kandırır. Başkalarını kandırdığını sanan insanlar sadece acizdirler. İnsanın önce kendisine saygısı olacakki bir başkasınada olabilsin. İkili ilişkilerde de b
Peki insanlar neden yalan söyler?
Bana göre hiçbir şekilde mazereti yoktur ama genel olarak değerlendirirsek o anı kurtarmak için söylenir genelde. Kimilerinde de mitomani yani halk dilinde yalan söyleme hastalığıdır. Bu kişiler yalan söylemekten kendilerini alıkoyamazlar ve “tek ayak üstünde kırk yalan söyler” tabirine çok uygundurlar. Tabiki her yalan söyleyen mitomani hastasi değildir. 🙂 Yukardada belirttiğim gibi yalan söylerek biyere varamayiz sadece kendimizi avutur kandırırız.
Kıymetli yazarlarımızdan Kahraman Tazeoğlu’ nunda dediği gibi ” Yalan söylememek değil, doğruyu gizlememekmiş marifet ” … Aslinda çok güzel ifade etmis. Karşındaki kırılmasın üzülmesin diye bazen doğruları saklarız ama ne kadar doğrudur bu tartışılır.. peki ya sonra ? Gerçek açığa çıktığında insan daha çok üzülür, hayal kırıklığına uğrar ve güven sarsılır. Bi kere sarsılan güven bidaha yerine ne kadar gelebilir ki..
Doğruları söylemekten, kendinizi ifade etmekten, duygularınızı paylaşmaktan asla çekinmeyin. Belki o an zor gelir insana içinde saklamayıp dısarı vurmak ama çok güzel bir duygudur…

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan