Kadının Ruhu Gül

Gül Sohbet
Çiçek denildiğinde ilk aklımıza gelen GÜL ‘dür. Gülgiller ailesinin Rosa cinsinden gelen bu güzel kokulu bitkiler; renkleri, görünümü ve aşkın ifadesi olarak tercihlerimiz arasında yer alır. Anavatanı Iran ve Çin olan güller, evlerde yaşam alanlarında birçok özelliği ile kullanılır. Kozmetik alanlarında gül suyu, gül kolonyası ve gül yağı gibi ürünlerde kullanılırken; gül reçeli ve gül şurubu olarakta gıda sektöründe yararlanılmaktadır.
Bu kadar çok sevilen bir çiçeğin bakımı hakkında ne biliyoruz?
– Gül bakımı oldukça emek isten zahmet veren bir iştir. Dikim yapılan alanın esintili bir yer olması tercih edilir. Bakımı zahmetli olan bu güller her yıl gübrenlenmelidir. Soğuk ve dondan korunması gerekir. Ayni zamanda sulama işlemini aksatmadan haftada 1-2 kez etrafları çukurlaştırılıp sulanmalıdır ki dibinde su beklemesin.
Günlük yaşamımızda önemli bi yere sahip olan gül; aşk, sevgi, saygı ve tüm güzellikleri içinde barındıran temsili bir simgedir. Güller renklerine göre farklı anlamlar taşır. Birçok duyguyu sevdiğimiz saydığımız insana iletmek için çiçekleri özellikle de gülleri kullanırız. Hediye olarak gönderdiğimiz bu güllerin diline ve anlamlarına biraz göz atalım.
Beyaz Gül
Saflığı, masumiyeti ve gizliliği temsil eder. Aynı zamanda düğün çiçeğidir ve arkadaşlığı, umudu hatta saygıyı sembolize edebilir. Ama anlamları değişmez masumiyet ve saflıktır.
Kırmızı Gül
Ilk akla gelen aşk, romantizm ve tutkudur. Cesaret, takdir ve tebrik mesajı anlamınada gelir. Tek bir kırmızı gül “Seni Seviyorum” imzası taşır. Tarih boyunca anlamı hep aşk olmuştur.
Pembe Gül
Geniş yelpazeye sahip olan pembe güller; mutluluk, incelik ve tatlılık anlamına gelebilir. Açık pembeden koyu pembeye kadar tonları ve her bir tonun imasi vardır. Mesela solgun pembe nezaketin ve inceliği simgeler. Canlı renkte olan pembe güller ise sempati ve imrenmeyi ifade eder.
Sarı Gül
Bu renk dostlarınız için ayrı sevgiliniz için farklı anlamlar taşıyan güllerdir. Genelde arkadaşlık, mutluluk ve sevecenliği temsil eder. Sevgiliye gönderilen sarı gül ise ayrılık, kızgınlık anlamı taşır. Sevgiliniz hariç tüm sevdiklerinize sarı gülleri tercih edebilirsiniz.
Mor Gül
Kırmızı gülün aşkı temsil etmesine rağmen mor güllerde aşkın ilk coşkusudur. Kırmızı güle altenatif mükemmel bir seçenektir. Ilk bakışıyla kalp atışınızı hızlandıran bu duyguyu tattıran sevgilinize lavanta renkli mor gül ile duygularınızı dile getirebilirsiniz.
Mavi Gül
Gizemi, büyülenmeyi ve imkansızı simgelen bu zahmetli güller özel bir anlama sahiptir. Bu gül eşsizliği ve ilahi aşkı temsil eder. Nadir Bulunan güllerden biridir ve bu yüzden imkansızı, sahip olmanın çok zor olacaği kisiyi Siyah Gül
Çiçeklerin en yaşlısı en nadir bulunanı siyah güldür. Siyah matemin, hüznün ve duygusallığın rengidir. Cenazelerde kullanılan siyah renkli güller hüznü ifade eder. Sevgiliye gönderilen siyah gül ise ilişkinin sonu gelindiği anlamındadır. Aynı zamanda yeniden doğuş yeni bir başlangıcıda sembolize ettiği söyle mektedir.
Bu mis kokulu rengarenk güller bakıldıkca güzelleşir, sevildikce coşar. Sevinci arttikca çevresine mutluluk saçar. Gülün yapraklarıda bir kadının ruhu gibi narindir. Eğer bir kadını anlamak istiyorsanız, gülün ruhuna bakın. Çünkü kadının ruhu gül de saklıdır..

Bir önceki yazımız olan SirinSohbet başlıklı konumuzda Chat, mobilchat ve Sirinsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

ALpeR

helal sana bizim koylu:)

3 sene önce

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan