Blog yazarları neden bırakıyor

Son zamanlarda, birçok blog arkadaşım işten çıkıyor. Bu konuya değinmek istedim, çünkü bloglama kalbime yakın ve sevecen.

 

İnsanların neden ayrıldığını ve bu yazılardan herhangi birinin bir bloga sahip olan ve kötü hissettiren birini yapmak için neden istediğini anlamıyorum.

 

Dört yıl önce başladığımdan bu yana blog dünyasının değişimini ve pek çoğumuzun bıraktığımızı düşünüyorum. Ayrıca, gerçekten blog yazmayı ve neden bu konuyla uğraşacağımı belirtmek istiyorum. Bu yüzden, sizin için bir sürpriz yok.

 

Yani, bırakıyorum. Adam, favori bir blogcu çıktığı zaman berbat. Bloglarını okuyarak, hayatlarının bir parçası haline geldin. Arkadaş gibiydin, biliyor musun? Ama blogcular neden ayrılıyor – bu kadar çok sebep var.

 

Çoğunlukla, bir blogcuların bir bebek sahibi olduktan sonra çok fazla zaman kaybetmediğini biliyorum. Tamamen bana mantıklı geliyor. Çocuk sahibi olmak bakış açınızı her şeyde değiştirir. Konuştuğum çoğu karışımın, aileleri için daha fazla gizlilik istediklerini ve çocuklarının çevrimiçi ortamda genç yaşta olması konusunda endişelendiklerini biliyorum. Başka bir nesil bununla uğraşmak zorunda değil ama bizimki. Ve mevcut sosyal medyanın geleceklerini nasıl etkileyeceği hakkında hiçbir fikrimiz yok.

 

Şahsen, sadece bu sebepten dolayı yalnız bırakma fikrini kesinlikle okudum. Ama şimdi bu C bir bitti, gelecekteki güvenliği için blogdaki varlığını sınırlamaya çalışıyorum. Eğer bir sorun olsaydı, bahse girerim ki dükkânı bir kalp atışıyla toplardım ve işleri kapatırdım, ama şimdilik her şey yolunda görünüyor. Sadece benimle tekrar tekrar ve daha az çocuklarım / ailem hakkında daha fazla şey yaparak blog yazmayı sürdürmeyi umuyorum.

 

Bence annelik sadece bakış açısına çok şey katıyor. Ne giydiğimi ya da ne yediğimi anlatan bloglama gerçekten bu kadar önemli mi? Çocuklarınız olduğunda bir tür lise veya kolej gibi hissediyorsunuz, çünkü bu sizin ve çocuklarınız için çok yaşlısınız ve onlarla bir şeyler yapıyorsunuz ve onlar için internet üzerindeki her şeyden çok daha fazlası var. Ayrıca, çocuklar resme girdikten sonra, çok fazla zaman alan bir blog gibi bir hobi için neredeyse hiç zamanınız olmaz.

 

Blogcuların tükenmekte olduğunu düşündüğüm en büyük neden, insanların internette olması ve bizim de ondan sıkılmamızdır. En iyi arkadaş olduğumuz gibi birçok blog yazarıyla konuşuyorum ve çevrimiçi gördüğünüz şeylerin yarısının hikayenin tamamına yakın olmadığını söylediğimde bana güvenin. Ve adil olmayan yargı her zaman oyunun bir parçası. Sanki bu günlerde insanlar sadece daha yargısallaşıyor gibi görünüyor.

 

Bence çok fazla blog yazarı bıkmış ve sadece devam etmem gerek. Anne blogcular için annelik hakkında karar verin ve bam – blogcular soldan ve sağdan ayrılıyorlar. Tamamen anladım.

 

Fakat…

 

Yakında herhangi bir zaman bırakma niyetim yok. Neden etrafta kalacağım?

1 – Topluluk. Yaptığım en büyük nedenin sizlerle bağlantı kurmak olduğunu söyleyeceğim. Çok arkadaşım var, ama biraz hareket ettiğimizden, genellikle en iyi arkadaşlarımın yanında değilim.

 

Artık her gün Facebook’ta, Anlık Sohbet’le ve burada konuştuğum en iyi arkadaşlarım var. Belki de arkadaşlarımın internette olduğunu ve bazılarının bile tanışmadığımı söylemek biraz saçma, ama gerçekten umrumda değil. Hepsi aynı arkadaşlar. Ayrıca, arkadaşlarımın artık blog’umu okuyabildiğini ve artık yakın bir yerde yaşamamıza rağmen bana yetişebildiğini seviyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

2 – Yapılması gereken bir şey. Ciddi anlamda. Çocuklarımla birlikte en az okula gelene kadar evde kalmayı planlıyorum. Yani en az birkaç yıl evde olmak (ve yalnız kalmak).

 

Ben blogumda kıvrılıp çalışacak bir içe dönük (tür) ve aşkım. Evet, yapılacak başka işler var, ama dört yıl sonra blog ve gerçek hayat arasında bir denge kurduğumu hissettim. Her zaman yapacak bir şeyim olmasını seviyorum ve bloglama budur.

 

3 – Yaratıcı tarafımı teşvik ediyor. Bir şey yaratıp üretebileceğim zaman çok daha mutlu oluyorum. Evimi temizleme, ev işi yapma, ev işleri yapma, fotoğraf düzenleme, yeni bir kıyafet tasarlama, alışverişe çıkma gibi her zaman bir şeyler üzerinde çalışmam gerekiyor. Yukarıda söylediğim gibi meşgul olmayı severim. Ama sadece uğruna meşgul değil. Sürekli olarak yarattığımı bildiğim zaman en kolay ve içerikte hissediyorum.

 

4 – Bu konuya şimdiden çok fazla çalışıyorum. Bloguma çok büyük bir duygusal bağım var. Hoşçakal demek çok zor olurdu. Ayrıca, blogda iyi bir şekilde nihayet başarılı olduğumu düşünüyorum, neden şimdi bırakayım ?!

 

Bununla birlikte, bloglamanın sonsuz bir şey olmayabileceğini hissediyorum. 50 yaşındaki benliğimi hala bunu yapmak çok zor. Bloglama o zaman bir şey mi olacak? Kim bilir. Belki işler değişecek ya da zaman geçtikçe yeni bir blog oluşturacağım. Hiç bir fikrim yok.

 

Ama şimdilik, burada kalmaktan memnuniyet duyarım.

 

Sohbet

Bir önceki yazımız olan Arkadaşlık Sitesi başlıklı konumuzda arkadaşlık sistemi, Sohbet Sitesi ve ücretsiz sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

* Ücretsiz Mesajlaşmak İçin Sohbete Bağlan